środa, 4 sierpnia 2010

Jest! Jest!

Projekt instalacji gazowej:) Sztuk CZTERY. Tadaam:]

Bardzo, ale to BARDZO dziękujemy Panu Inżynierowi za słowne i bezproblemowe wywiązanie się ze złożonych obietnic. Jesteśmy zachwyceni! Teraz pielgrzymka po sąsiadach, wycieczka do zarządcy i złożenie ofiarnego skoroszytu na ołtarzu starosty. Potem zostanie nam już tylko liczyć na szczęście i mieć nadzieję, że zdążymy przed zimą z ciepłą wodą i ogrzewaniem (kuchnia tez gazowa - przyp. autora;) )
A ponieważ dziś z racji wycieczki do Pana Inżyniera zawalił nam się rozkład zajęć, postanowiliśmy zrobić sobie wolne i pojechać na Jarmark Dominikański. Oczarowani tłumem, akordeonowymi rytmami, zapachem przypalonego tłuszczu i brakiem miejsc parkingowych ruszyliśmy na podbój stoisk, a właściwie chyba "leżysk" przeładowanych żelaznym śmieciem. Upolowaliśmy klamkę do drzwi frontowych. Nie pisałam wcześniej chyba, ale część przecudnej urody klamek z naszego mieszkania zaginęła. Jeśli dobrze pamiętam brakuje nam trzech sztuk (licząc każdą stronę drzwi osobno). Szczęśliwie okazało się, że nasz model nie należy do unikalnych co rokuje pozytywnie na przyszłość.


Rękojeść drewniana i właśnie tu zagadka: Co zrobić z drewnem by nabrało ciemnego odcienia?? Po szlifowaniu/czyszczeniu z olejnej farby na pewno się rozjaśni, a my wolelibyśmy, żeby pozostało takie jak jest - ciemne. Wydaje mi się, że bejca tym razem odpada, ponieważ jest zbyt matowa (teraz klameczki są półmatowe i takie się nam podobają). Lakier szybko się wytrze - klamka to przedmiot raczej często używany. Dodatkowo nie bardzo mam możliwość rozmontowania całości, a reszta elementów ozdobnych jest już metalowa. Olejowanie?? Kąpiele w herbacie?:) Co tam podpowiedzą fachowcy??

Z nadzieją czekam na podpowiedzi i życzę dobrej nocki!

5 komentarzy:

 1. Kąpiele w herbacie brzmią przednio! :) Prawie jak w szampanie! ale czy pomogą - nie wiem.

  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Wypada tylko gratulować tego zwoju papierów:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Po co się męczyć z taką pierdołą jak klamka to nie wiem... lakier Dulux zupełnie eko i wysychający w dwie godziny jakoś nie starł mi się z wycyklinowanej podłogi... zostaw w spokoju tą klamkę albo machnij sprayem, z hebanowej bejcy plus lakier mat ( po użyciu wyjdzie półmat) też jej nic nie będzie.

  OdpowiedzUsuń
 4. A samo zdjęcie klamki i drzwi - rewelka!
  Piękności po prostu bez dwóch zdań:)

  OdpowiedzUsuń